Makijaż permanentny
Brwi

Makijaż permanentny brwi

Szukając informacji na temat metod makijażu trwałego brwi można znaleźć różne określenia, często mylnie interpretowane wprowadzają mętlik i niepewność w wyborze. Podstawowe metody jakimi się posługuję to: Cieniowanie - najstarsza metoda kiedyś kojarzona z bardzo mocnymi ciemnymi brwiami dziś brwi cieniowane wykonuje się dużo delikatniej dobierając odpowiedni kolor i intensywność.  

Pudrowa - to metoda chyba najchętniej obecnie wybierana. Wrażenie lekkiego przypruszonego cienia. Nadaje się do stylizacji brwi z dużymi brakami w owłosieniu, jak również wzmocnienia naturalnego ksztaltu. Charakteryzuje się miękką linią i rozmytą górną granicą brwi.Nasady lekko zaznaczone bez wyraźnych krawędzi. Metoda polecana dla osób w każdym wieku chcących uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.  

Podcień - czyli dlikatne przypruszenie kolorem skóry pod włoskami naturalnych brwi. Metoda ta dobrze sprawdza się u osób z ładnym, swoim naturalnym kształtem, ale rzadkimi wloskami. Pozwala lekko przyciemnić i zaznaczyć kształt jednocześnie zrezygnować z częstych zabiegów henny.

Ombre - metoda w ostatnim czasie bardzo popularna ze względu na modny aktualnie styl i tręd w makijażu brwi. Dotyczy raczej szerszych kształtów. Charakteryzuje się dlikatnie zaznaczoną nasadą (początkiem) brwi stopniowo przechodząc w coraz intensywniejszy kolor. Wyrazista dolna linia brwi wyzaznacza ich kształt,a górna słabiej zarysowana dodaje lekkości. 

Microblading - potocznie metoda piórkowa. Jest to metoda manualna wykonywana mikroigłowym ostrzem.Rysowane cienutkie włoski jeden przy drugim w odpowiednim ułożeniu i różnej długości złudnie przypominają naturalny łuk brwiowy. Szczególnie polecana metoda dla osób z brakami w owlosieniu chcących bardzo naturalnego i delikatnego efektu.  Klientkom z rzadkimi brwiami proponuję ich zagęszczenie czyli dopigmentowanie pojedynczych włosków pomiędzy naturalnymi w taki sposób aby tworzyły jedną naturalną całość. Częstym problemem, szczególnie u pań w średnim wieku, są braki we włoskach spowodowane złą regulacją brwi lub całkowity brak ich końcówek. W takim przypadku polecam całkowitą rekonstrukcję za pomocą odpowiednio ułożonych włosków lub delikatnego cienia w zależności od upodobań.

Microblading z podcieniem to metoda łącząca manualną formę pojedynczych włosków z delikatnym cieniem. Takie rozwiazanie najczęściej wybierają osoby chcące uzyskać efekt wyrażnych i jedncześnie naturalnie wyglądających brwi. Łuk brwiowy nabiera pełnego, zdecydowanego kształtu, ale nie jest jednolitym wypełnieniem. Wyrysowane włoski nadają lekkości a podcień to jakby przypruszenie, który jest wykończeniem idealnej formy brwi. 

Kształt brwi to jeden z najbardziej wyrazistych elementów kobiecej twarzy. Odpowiednia stylizacja i metoda wykonania makijażu są niezwykle ważne. Dlatego dużo czasu poświęcam przed zabiegiem żeby dokladnie omówić i wybrać najlepiej pasującą z możliwych metod. Chętnie słucham jakie są upodobania klientek i razem decydujemy jaki styl, intensywność i kolor zastosować.

Kiedy projektuję nową linię brwi, biorę pod uwagę ruchy mięśni twarzy i jej naturalną asymetrię. Najpiękniejszy efekt makijażu permanentnego brwi uzyskujemy nie poprzez całkowitą zmianę ich naturalnego kształtu, a jedynie subtelną korektę.

Idealnym rozwiązaniem jest trwały makijaż i rekonstrukcja naturalnego kształtu uzyskując piękny obraz brwi.

Ważna rada : Jeśli masz jasne włoski na brwiach zrób deliktną hennę 2-3 tygodnie przed zabegiem. W ten sposób unikniesz dużego kontrastu bezpośrednio po zabiegu. Jeśli to nie jest konieczne nie depiluj brwi przed zabiegiem.