Makijaż permanentny
Opis zabiegu

 

Podczas wykonywania zabiegu zgodnie z fachową wiedzą, wprowadzam pigment do drugiej warstwy naskórka. Barwnik osadzany jest dużo płycej niż w przypadku tatuażu, dlatego efekt jest mniej trwały - makijaż permanentny brwi, oczu lub ust utrzymuje się przez 2-5 lat. W wyniku naturalnych procesów fizjologicznych naskórek łuszczy się, a wyrazistość makijażu systematycznie blednie aż do całkowitego zaniku.

Trwałość makijażu zależy od częstości i intensywności ekspozycji na promieniowanie UV, rodzaju skóry i indywidualnych predyspozycji. Po roku lub dwóch latach od pigmentacji można poddać się zabiegowi odświeżenia koloru. Zanikanie barwnika jest zaletą makijażu permanentnego, który wraz ze zmianą konturów twarzy, związaną z procesami starzenia się skóry, i tak należałoby modyfikować.

Każdy zabieg poprzedza rozmowa z klientem dotycząca jego oczekiwać i ewentualnych przeciwwskazań do pigmentacji. W odpowiedzi przedstawiam swoje propozycje i możliwe do osiągnięcia efekty,. Szczególną uwagę przykładam do przedstawienie sposobu pielęgnacji skóry po zabiegu, bo mają one ogromny wpływ na końcowy rezultat.

Wykonywanie makijażu permanentnego brwi, oczu i ust wymaga ogromnego skupienia i precyzji, dlatego przybliżony czas zabiegu wynosi, w zależności od pigmentowanego elementu twarzy od 1 do 2 godzin.

Stefa poddawana zabiegowi jest zawsze znieczulana, dając klientce pewność bezbolesnego nałożenia makijażu. Początkowo kolor pigmentu jest intensywny, ale wraz z łuszczeniem się jego zewnętrznej warstwy blednie, po tygodniu osiągając w przypadku ust 50% intensywności, a w przypadku brwi - od 30 do 40%.

Naturalna regeneracja skóry w miejscu wprowadzenia barwnika może trwać do 4 tygodni. W tym czasie należy skórę nawilżać i chronić przed promieniowaniem UV. Przez okres 1-2tygodni po zabiegu trzeba zrezygnować z basenu i sauny.

Po 2-3 tygodniach zapraszam na korektę, która jest naturalnym etapem zabiegu, wliczonym w jego cenę. Dla komfortu klientek pozostaję z nimi do tego czasu w kontakcie, służąc radą i fachową opieką.