Makijaż permanentny
Pytania i odpowiedzi

Dla kogo jest przeznaczony zabieg makijażu permanentnego?

Makijaż trwały jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które nie wykonują makijażu na co dzień, a chciałyby podkreślić naturalną urodę lub dla osób, które chcą zaoszczędzić czasu na poranny makijaż. Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sporty i prowadzących aktywny tryb życia.Jest przeznaczony dla wszystkich, którzy z różnych powodów pragną skorygować pewne niedoskonałości i podkreślić urodę.

Czy są przeciwwskazania do zabiegu?

Jest pewna grupa schorzeń które wykluczają możliwość wykonania mikropigmentacji min.cukrzyca, łuszczyca, choroby nowotworowe, choroby gałki ocznej, częste stany zapalne spojówki oraz czynna opryszczka. Długotrwałe przyjmowanie leków sterydowych oraz skóra z tendencją do powstawania keloidu to stany wymagające szczególnej ostrożności, również w czasie ciąży nie powinno się poddawać tego typu zabiegom.

Czy efekt utrzymuje się na zawsze?

Nie, mimo sugerującej nazwy tego zabiegu efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat. Barwnik ulega stopniowemu rozjaśnieniu w miarę upływu lat. Długość procesu zanikania uzależniona jest od kilku czynników, miedzy innymi naturalnych procesów rogowacenia i złuszczania naskórka, intensywności makijażu, sposobu pielęgnacji jak również wieku.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg wykonuję profesjonalnym urządzeniem spełniającym wszelkie wymogi UE. Jednorazowy, sterylny moduł jest połączeniem igły z pojemniczkiem na barwnik, który przeznaczony jest dla jednej osoby. Ze szczególną dbałością podchodzę do zachowania czystości i higieny w miejscu pracy. Używam wszelkich możliwych jednorazowych rozwiązań, co zapewnia mi komfort pracy i bezpieczeństwo dla klienta.

Czy barwniki stosowane w makijażu są bezpieczne?

Barwniki jakich używam to pigmenty znanych i cenionych firm europejskich ,uważnie wybierane na podstawie doświadczeń i obserwacji. Bezpieczeństwo i dopuszczenie do użytku poparte jest atestami i certyfikatami jakości. Barwniki przechodzą testy dermatologiczne i toksykologiczne. Nie zawierają składników szkodliwych dla zdrowia.

Czy zabieg jest bolesny?

Każdy z nas ma inny próg odczuwania bólu, jest to kwestia indywidualna. Stosowane kremy i żele znieczulające skutecznie minimalizują odczuwanie dyskomfortu. Często spotykam się z opinią , że wyobrażenie przed zabiegiem było dużo gorsze niż rzeczywiste odczucia. Nie bez znaczenia pozostaje profesjonalizm i wprawna ręka osoby wykonującej makijaż, o czym w dużej mierze mogą się Państwo przekonać na wstępnej rozmowie.

Jak wygląda się bezpośrednio po zabiegu?

Zaraz po zabiegu makijaż jest dosyć intensywny, może pojawić się lekkie opuchnięcie szczególnie w przypadku pigmentacji ust, efekt ten ustępuje stosunkowo szybko. Intensywny kolor utrzymuje się przez kilka dni maksymalnie do tygodnia. W tym czasie zewnętrzna warstwa barwnika ulega samoistnemu złuszczeniu pozostawiając naturalny obraz. Okres regeneracji nie wyklucza z codziennych obowiązków i zajęć. Planując zabieg mikropigmentacji, należy jedynie wziąć pod uwagę, że przez przynajmniej 2 tygodnie nie należy opalać danego miejsca i korzystać z sauny czy basenu.

Czy należy się w jakiś sposób przygotować do zabiegu?

Zabieg makijażu permanentnego nie wymaga przygotowań. Jedynie w przypadku pigmentacji ust i obniżonej odporności na wirus opryszczki istnieje możliwość zabezpieczenia się poprzez przyjmowanie preparatu Heviran na 3 dni przed zabiegiem w zwiększonej dawce, radziłabym jednak konsultacje z lekarzem lub farmaceutą.

Na wszelkie pytania i wątpliwości chętnie udzielę informacji w czasie wstępnej rozmowy.